Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Kandydat na prezydenta w Osowej


Kandydat na prezydenta
w Osowej


W piątkowy wieczór z mieszkańcami Osowej spotkał się Jarosław Wałęsa. Europoseł został przedstawiony w parku przy ulicy Chirona przez poseł Małgorzatę Chmiel, jako oficjalny kandydat Platformy Obywatelskiej na Prezydenta Miasta Gdańska. Dodajmy, o czym poinformował sam europoseł, kandydat z poparciem Nowoczesnej! i Polskiego Stronnictwa Ludowego.


Spotkanie z Jarosławem Wałęsą było pierwszą okazją do poznania kandydata PO na prezydenta Gdańska. W parku przy Chirona omówiono kwestie ul. Kielnieńskiej, pozostałe problemy komunikacyjne a także sprawę domu sąsiedzkiego.


Kielnieńska to wg europosła PO złożony problem. Remont ulicy to nie tylko położenie asfaltu. Jak dodała poseł Chmiel to ulica bez jakiejkolwiek infrastruktury, czyli podbudowy czy odwodnienia. Stąd remont będzie kosztowny ale skoro jesteśmy na etapie pierwszych przetargów to sprawa nabiera tempa.

Problemy infrastruktury to również płyty na ulicy Wodnika oraz zbiornik retencyjny Osowa II. Ale tu jak wiadomo roboty w pełni. Docelowo po wybudowaniu zbiornika będzie można przystąpić do budowy ul. Koziorożca. Bedzie po prostu gdzie poprowadzić odwodnienie. Zbiornik to panaceum na wiele problemów dzielnicy.


Idea domu sąsiedzkiego to kwestia gdzie mamy duży problem. Sprawa zagospodarowania dworca utknęła w PKP i szans na przejęcie byłego dworca chyba nie ma. Ale jak powiedział Jarosław Wałęsa jest działka na Jednorożca która została zarezerwowana przed przejęciem przez rynek deweloperski. Tu jest najwięcej do zrobienia.

Jak dodał kandydat na prezydenta to nienormalne, że dzielnice górnego tarasu są pokrzywdzone. Jarosław Wałęsa odniósł się do budowy tunelu pod Pachołkiem. Pani poseł jest wielką optymistką. Bez pieniędzy unijnych, rządowych nie ma na to szans. Gdy zaczynaliśmy "przygodę" z rozwojem Gdańska, robiliśmy wielkie projekty. Ale rozwój Gdańska nie jest zrównoważony. Osowa potrzebuje chodników i dróg, potrzebuje w stosunku do innych dzielnic bardzo wiele.


Spotkaliśmy się w parku bo gdzie moglibyśmy to zrobić? Miejsce scalające społeczność dzielnicy jest niezwykle potrzebne. Nie ma tu (Osowa) komórki Urzędu Miasta Gdańska. Potrzebny jest w Osowej mobilny urząd. Chodzi o to, by kilka razy w tygodniu można było załatwić sprawy urzędowe w Osowej. Ta dzielnica nie może być wyspą oderwaną od centrum. Mamy darmowe bilety dla młodzieży a nie mamy infrastruktury komunikacyjnej. Stąd pomysł drugiego przystanku PKM jest jak najbardziej trafny.

Jarosław Wałęsa jest zwolennikiem zwiększenia kompetencji rad dzielnic. Chce postawić też na pomoc dla seniorów. Bo to już nie ułamek, ale duży procent mieszkańców miasta. Radna dzielnicy Beata Pawlik przypomniała, że jako młody polityk był jedynym, który starał się pomóc w rozwiązaniu jej problemów sprzed lat i choć ostatecznie poradziła sobie to tylko Jarosław Wałęsa był gotów na spotkanie i pomoc. Dlatego " mam do pana zaufanie" powiedziała pani Beata. dodajmy, Beata Pawlik prowadzi w Osowej placówkę dla osób z zaburzeniami poznawczymi (demencja, choroba Alzheimera).


Kandydat na prezydenta jak i pani poseł nie negują osiągnięć Pawła Adamowicza. Jadnak problemy obecnego gospodarza miasta, byłyby atutem opozycji w walce o wygraną w kolebce Solidarności. Najzwyczajniej nie jest dobrym pomysłem kandydowanie obecnego prezydenta.

Warto podkreślić jeden istotny szczegół dotyczący spotkań z mieszkańcami. Paweł Adamowicz spotyka się z mieszkańcami w ramach wizyt w dzielnicach. Jednak wygłasza pewien rodzaj monologu a na pytania odpowiadać mają wyznaczeni urzędnicy. Jarosław Wałęsa na pierwszym spotkaniu był do dyspozycji i nie unikał trudnych kwestii. Oby tak było zawsze.


piątek 27 lipca 2018 - 19:40:26 | Komentarze: 1
Wersja do druku

szukaj w Osowej


Polecamy firmy / usługi

oliwka.jpg
ul. Ceynowy 2/1, 80-321 Gdańsk Oliwa,
tel. 58 552 00 77, kom. 502 863 115
Serdecznie zapraszamy na kursy prawa jazdy w zakresie kategorii AM, A1, A2, A, B, B automat oraz B+E.

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w kształceniu kierowców, wykwalifikowaną kadrę instruktorów, jeden z większych placów manewrowych w trójmieście, pojazdy odpowiadające wymogom PORD, oferujemy podręczniki oraz inne pomoce naukowe w cenie kursu, jazdy dodatkowe, a także płatności w ratach.

www.oliwka.net.pl
maran.jpg
marAN - Kursy Językowe
Gdańsk Osowa, ul. Barniewicka 110

marAN jest niewielką szkoła językową. Specjalizujemy się w nauczaniu języka angielskiego dzieci młodzieży
oraz dorosłych.

- zajęcia dla dzieci od 3 roku życia
- mało liczne grupy do 6 osób
- zajęcia indywidualne i grupowe
- konwersacje
- różnorodność materiałów do nauki
- wykwalifikowana kadra
- miła i przyjazna atmosfera

malinowy_ogrod.jpg
Gdańsk Osowa ul. Pegaza 2
Nowa karta menu

KARNAWAŁ w pełni
Disco Night nadchodzi
i to wielkimi krokami

Kiedy? Bawimy się 23 lutego


STUDIO URODY MARIA GALLAND
80-299 Gdańsk Osowa, ul.Wegi 22
Tel. 603-217-604
NOWOŚĆ - KERATYNOWY LIFTING
I BOTOX RZĘS
galland.jpg
Zapraszamy na zabieg który mocno podkreśli piękno i czerń rzęs. Odżywi, zregeneruje a także podkręci je pogrubi
i wydłuży

Zapoznaj się z nową ofertą: www.galland.pl/nowości
Happy_Kids_Osowa.jpg
Gdańsk Osowa, ul. Nowy Świat 7a
Rekrutacja 2019/2020
w toku
.. Zapraszamy:
 • do przedszkola
  dzieci urodzone w 2016
 • do żłobka
  dzieci urodzone w 2017
.. Zapraszamy:
 • do klasy 0, 1, 7 i 8
...Zapraszamy na: DNI OTWARTE
 • 9 marca 2019
 • 6 kwietnia 2019
..............w godz 11:00-13:00


PRZEDSZKOLE, SZKOŁA,
ŻŁOBEK HAPPY BABY, BASEN.


www.happykidsosowa.pl

pediatra.jpg
Gdańsk Osowa, ul. Ateny 8
(przy przedszkolu Happy Kids)
lek. Agnieszka Melkowska-Kowalczyk
specjalista pediatrii
...
lek. Marta Makowska
specjalista pediatrii

... godziny przyjęć:
 • wtorek 17:00-20:00
 • środa 12:00-15:00
 • piątek 17:00-20:00
Rejestracja pon-piątek 8:00-20:00
Telefon: 577-144-077
www.pediatra-osowa.pl

cuda.jpg
Kwiaciarnia w Osowej, ul.Wodnika 48
Florystyka Ślubna -
Przepiękne bukiety ślubne,
Kosze dla Rodziców.
Dekoracja Kwiatowa Sal Kościołów
i Samochodów.
Florystyka Żałobna -
Wiązanki i Wieńce Kondolencyjne.
Wieńce Pogrzebowe.
Bukiety, Wiązanki,
Kosze Kwiatowe, Świeże Kwiaty.
Zapraszamy do naszych kwiaciarni Facebook.com/cudawiankigdansk

kalineczka.jpg
Muzyczny żłobek w Osowej zaprasza
Muzyczny żłobek Kalineczka w Osowej. Oferujemy profesjonalną opiekę nad dziećmi do 3,5 lat. Nasze Ciocie to serdeczne, młode i wykwalifikowane opiekunki dziecięce dbające o rozwój emocjonalny i intelektualny dziecka.

Placówka pod kontrolą Sanepidu
i Straży Pożarnej.

Tel. 505 977 822 . Zapraszamy!
www.kalineczka.pl

gabor.jpg
Biuro Ochrony, ul. Kielnieńska 123/A10
Zasadniczym powodem powstania Naszej firmy było utworzenie wyspecjalizowanego personelu zdolnego, do profesjonalnego i kompleksowego zabezpieczenia Państwa życia, zdrowia oraz mienia. Oferujemy usługi z zakresu ochrony osób i mienia.
www.gabor-security.pl