Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

piłka nożna


Olimpia Osowa pokonała Legię W-wa

Drużyna Olimpii Osowa rocznik 2007 prowadzona przez trenera Jacka Grembockiego, wzięła udział w turnieju Klubowe Mistrzostwa Polski 2018 (KMP 2018) zorganizowanym przez Syrenka Soccer School i Legię Warszawa. Turniej rozegrany został na stadionie Legii Warszawa przy ul. Łazienkowskiej. Większość meczów rozegrana została płycie głównej stadionu Legii.


W mistrzostwach grały zespoły rocznika 2007 i 2008 a dzień wcześniej rywalizowały drużyny roczników 2009, 2010 i 2011.

Drużyny z rocznika 2007 w fazie grupowej walczyły w 4 grupach, w grupie C Olimpia Osowa rywalizowała między innymi z Legią Warszawa, FC Hradec Kralove, Talent Białystok i Widok Lublin. W ostatniej chwili z rywalizacji wycofał się Górnik Łęczna. W pozostałych grupach grały m.in. Cracovia, Śląsk Wrocław (z którym Olimpia rywalizowała tydzień wcześniej w Baltic Football Cup) i Kosa Konstancin (z którą Olimpia zremisowała wcześniej 0:0 w API Cup Zakopane w październiku 2017).


Z grupy z 7 drużynami Olimpia Osowa wyszła z 2 miejsca zdobywając łącznie 13 punktów na 18 możliwych. Olimpia odniosła 4 zwycięstwa, w tym 2:0 z Legią Warszawa w meczu rozegranym na płycie głównej stadionu Legii oraz 1:0 z UKS Szóstka Jasło, 2:1 z Widokiem Lublin i 2:1 z Celulozą Kostrzyń, zremisowała 0:0 z Talentem Białystok i przegrała 1 mecz z czeską drużyną, FC Hradec Kralove, która wygrała wszystkie mecze w grupie a później cały turniej. Dla statystyków - patrząc na ilość zdobytych punktów – gdyby turniej zakończył się po fazie grupowej Olimpia zajmowałaby w tabeli ogólnej 5 miejsce na 26 drużyn.


Z każdej z grup do fazy pucharowej wyszły po 4 drużyny. Olimpia w 1/8 finału zagrała ze Śląskiem Wrocław. Zdaniem wielu (warto sprawdzić np. komentarze poturniejowe na stronie AP Cracovii) jest to jedna z najlepszych drużyn w tym roczniku w kraju. Grając tydzień wcześniej na stadionie przy ul. Traugutta Olimpia przegrała ze Śląskiem Wrocław I 0:1 po golu straconym na 7 sekund przed końcem spotkania. Na Legii w Warszawie po dobrej grze i przy świetnej postawie drużyny Olimpii przegraliśmy ze Śląskiem II 0:1.


Olimpia miała wcześniej jedną tzw. setkę i parę dobrych okazji a bramkę straciła na minutę przed końcem spotkania. Sam mecz był wyrównany i przez większą część spotkania Olimpia dobrze zagrała w obronie. Mecz Olimpii ze Śląskiem swoja obecnością zaszczycił dyrektor sportowy Znicza Pruszków, który chwalił grę zawodników z Gdańska.

Drużyna zagrała w składzie: Jan Wypych, Jan Szteler, Piotr Bułło, Kamil Nowak, Hubert Kopczyński, Mateusz Domagalski, Stanisław Ludwichowski, Mateusz Narloch, Radosław Leszczyński, Wiktor Janiak, Ksawery Bonk i Igor Wilk.


Ostatecznie Olimpia Osowa na 26 drużyn rywalizację zakończyła na walce o ćwierćfinał (miejsca 9-16) i zajęła biorąc pod uwagę ilość zdobytych punktów wysokie 9 miejsce. Tytuł mistrzowski zdobył FC Hradec Kralove po wygranej w finale ze Śląskiem Wrocław I (2:2 w regulaminowym czasie i 3:2 w karnych). Czwórkę uzupełniły Dunajec Nowy Sącz (zwycięzca API Cup Zakopane 2017, w którym również braliśmy udział) po zwycięstwie 2:1 z Talentem Białystok (z którym w fazie grupowej bezbramkowo zremisowaliśmy). W roczniku 2008 również zwyciężył FC Hradec Kralove, w 2009 Dolcan Ząbki, w 2010 Legia Warszawa a w 2011 Ursus Warszawa.


Był to kolejny udany występ drużyny Olimpii Osowa rocznika 2007. Turniej ten, podobnie jak majowy Bavaria Cup w Monachium i kolejny międzynarodowy turniej z uczestnikami z 15 krajów, który zagra w lipcu, stanowią jeden z etapów przygotowań do turnieju drużyn ekstraklasy, w którym Olimpia zagra na zaproszenie organizatora już we wrześniu 2018 roku oraz do ligi D2, która rozpoczyna się w tym samym czasie.

Wojciech Wypych

środa 20 czerwca 2018 - 13:29:43 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Osowej


plan.jpg

Polecamy firmy / usługi

Happy_Kids_Osowa.jpg
Gdańsk Osowa, ul. Nowy Świat 7a
Nasza szkoła uzyskała
DYPLOM SKUTECZNEJ SZKOŁY

Zajęliśmy I MIEJSCE
w województwie pomorskim a IV
w kraju, w "TESTACH OPERONA".


www.happykidsosowa.pl/OPERON

PRZEDSZKOLE, SZKOŁA,
ŻŁOBEK HAPPY BABY, BASEN.


www.happykidsosowa.pl

kalineczka.jpg
Muzyczny żłobek w Osowej zaprasza
Muzyczny żłobek Kalineczka w Osowej. Oferujemy profesjonalną opiekę nad dziećmi do 3,5 lat. Nasze Ciocie to serdeczne, młode i wykwalifikowane opiekunki dziecięce dbające o rozwój emocjonalny i intelektualny dziecka.

Placówka pod kontrolą Sanepidu
i Straży Pożarnej.

Tel. 505 977 822 . Zapraszamy!
www.kalineczka.pl

gabor.jpg
Biuro Ochrony, ul. Kielnieńska 123/A10
Zasadniczym powodem powstania Naszej firmy było utworzenie wyspecjalizowanego personelu zdolnego, do profesjonalnego i kompleksowego zabezpieczenia Państwa życia, zdrowia oraz mienia. Oferujemy usługi z zakresu ochrony osób i mienia.
www.gabor-security.pl
oliwka.jpg
ul. Ceynowy 2/1, 80-321 Gdańsk Oliwa,
tel. 58 552 00 77, kom. 502 863 115
Serdecznie zapraszamy na kursy prawa jazdy w zakresie kategorii AM, A1, A2, A, B, B automat oraz B+E.

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w kształceniu kierowców, wykwalifikowaną kadrę instruktorów, jeden z większych placów manewrowych w trójmieście, pojazdy odpowiadające wymogom PORD, oferujemy podręczniki oraz inne pomoce naukowe w cenie kursu, jazdy dodatkowe, a także płatności w ratach.

www.oliwka.net.pl
maran.jpg
marAN - Kursy Językowe
Gdańsk Osowa, ul. Barniewicka 110

marAN jest niewielką szkoła językową. Specjalizujemy się w nauczaniu języka angielskiego dzieci młodzieży
oraz dorosłych.

- zajęcia dla dzieci od 3 roku życia
- mało liczne grupy do 6 osób
- zajęcia indywidualne i grupowe
- konwersacje
- różnorodność materiałów do nauki
- wykwalifikowana kadra
- miła i przyjazna atmosfera

malinowy_ogrod.jpg
Gdańsk Osowa ul. Pegaza 2
Malinowy Ogród zaprasza
na piątkowe bufety
z muzyką na żywo.
Ta wyjątkowa uczta rozpoczyna się
o godzinie 17:30.

O subtelne menu,
zadba nasz Szef Kuchni.
Serdecznie zapraszamy

W każdą niedzielę natomiast,
w godzinach od 12:30 do 17:00 proponujemy Państwu bufety,
podczas których serwujemy dania
z różnych stron polski i świata.

STUDIO URODY MARIA GALLAND
80-299 Gdańsk Osowa, ul.Wegi 22
Tel. 603-217-604
NOWOŚĆ - HIFU®
galland.jpg
Nieinwazyjny lifting twarzy i ciała urządzeniem ULTRAZONE. Nowoczesna technologia HI-FU w widoczny i skuteczny sposób silnie odmładza i modeluje twarz i ciało.

Zapoznaj się z nową ofertą: www.galland.pl/nowości
cuda.jpg
Kwiaciarnia w Osowej, ul.Wodnika 48
Florystyka Ślubna -
Przepiękne bukiety ślubne,
Kosze dla Rodziców.
Dekoracja Kwiatowa Sal Kościołów
i Samochodów.
Florystyka Żałobna -
Wiązanki i Wieńce Kondolencyjne.
Wieńce Pogrzebowe.
Bukiety, Wiązanki,
Kosze Kwiatowe, Świeże Kwiaty.
Zapraszamy do naszych kwiaciarni www.kwiaciarnia-cudawianki.pl