Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Baltic Football Cup przy Traugutta


Baltic Football Cup
przy Traugutta


W ramach przygotowań do wrześniowego turnieju z drużynami ekstraklasy w dniach 2-3 czerwca wzięliśmy udział w Międzynarodowym Turnieju Baltic Football Cup 2018. W turnieju rywalizowały drużyny w trzech rocznikach 2007, 2008 i 2009. W naszym roczniku zagrało 28 drużyn – po 7 w 4 grupach. Z każdej grupy 2 drużyny wychodziły do ścisłego finału, 2 kolejne walczyły o miejsca 9-16, 2 kolejne o miejsca 17-24 i ostatnie z każdej grupy o miejsca 25-28.


Mecze rozgrywane były na płycie głównej stadionu Lechii Gdańsk przy ul Traugutta.

W naszej grupie znalazły się Śląsk Wrocław i Dynamo Kijów oraz kilka pomorskich drużyn – w tym utytułowana Radunia Stężyca. Z Radunią spotkaliśmy się ostatnio na mistrzostwach Prezesa Pomorskiego ZPN - Lotos Griffin Cup (Radunia – srebro a my brąz) a ze Śląskiem graliśmy w jednym turnieju na API Zakopane 2017. W pozostałych grupach grały takie drużyny jak: Cracovia, Arka Gdynia, FK Karlskrona, ŁKS Łomża, Victoria Sulejówek, ZWAR Warszawa, MOSP Białystok i wiele innych.


Pierwszy mecz zagraliśmy właśnie ze Śląskiem Wrocław, który niedawno zagrał w turnieju w Düsseldorfie gdzie wygrał m.in. z Lokomotiv Plovdiv, Besiktas Stambuł, FC Everton i Blackburn Rovers a przegrał nieznacznie (0:1) z Manchesterem City. Mecz był dość wyrównany, zagraliśmy bardzo dobrze w obronie i straciliśmy gola dopiero na 7 sekund przed końcem spotkania.

Wynik 0:1 ze Śląskiem Wrocław to wbrew pozorom dobry wynik. Podobnie było z Dynamem Kijów, tu również dobrze zagraliśmy w obronie a gola straciliśmy praktycznie minutę po czasie, po błędzie tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego. I tu wynik 0:1 to nie ujma. Śląsk i Dynamo w pozostałych meczach zwykle wygrywały z przeciwnikami dużą przewagą bramek. Obie te drużyny znalazły się na zakończenie w czołówce turnieju. A nam brakowało sekund do remisów.


Następnie zagraliśmy serię spotkań z drużynami pomorskimi. Z Piki Gdańsk wygrana 3:0 (bramki Janek Wypych x 2 i Mateusz Domagalski). Żeby nie było prosto, kolejny mecz zagraliśmy z Radunią Stężyca, liderem wielu z pomorskich rozgrywek. Choć przegraliśmy 0:2 to warto zaznaczyć, że to właśnie Radunia wygrała kolejnego dnia cały turniej.

Kolejny mecz wygraliśmy z Pomorzaninem Trójmiasto 1:0 (bramka Janka Sztelera). I od wyniku ostatniego meczu zależało czy zagramy o miejsca 9-16 czy 17-24. Potrzebowaliśmy wygranej lub remisu. W meczu z UKS Jedynka Reda niestety przegraliśmy 0:1 pomimo wielu dogodnych sytuacji do wyrównania czy nawet prowadzenia.

Jedynka była w tym meczu skuteczniejsza. Przez cały dzień utrzymywała się bardzo wysoka temperatura i słońce. Turniej był świetnie zorganizowany i mimo, że chłopcy byli zmęczeni rozegranymi ostatnio turniejami i prezentowali się gorzej niż zwykle – wszyscy byli zadowoleni z gry w tym ciekawym turnieju.


W niedzielę, znów w słońcu i wysokiej temperaturze ale przy świetnej organizacji zagraliśmy kolejne mecze – z AP Janusza Domaradzkiego, po remisie 1:1 (bramka Ksawerego Bonk) wygraliśmy w karnych 3:2 (bramki: Janek Szteler, Mateusz Domagalski i Karol Prokopiuk) a Kamil obronił jeden z karnych. Kolejny mecz z UKS Orlik Ujazd przegraliśmy 3:2 (bramki Mateusz Domagalski i Janek Szteler) pomimo, że mieliśmy niezliczoną ilość sytuacji, oddaliśmy kilkanaście strzałów na bramkę przeciwnika i mieliśmy parę sytuacji sam na sam.

Doprowadziliśmy z 0:2 do wyniku 2:2 ale mecz ostatecznie przegraliśmy z powodu nieskuteczności. W ostatnim meczu z Gedanią Gdańsk mimo wielu dogodnych sytuacji z kontrataku i szybkiego ataku przegraliśmy 2:0 (ostatni gol po tym gdy całą drużyną łącznie z bramkarzem przeszliśmy w ostatnich sekundach meczu na połowę przeciwnika).


W tym meczu Gedania grała ładnie i skutecznie. Ostatecznie zajęliśmy 20 miejsce na 28 drużyn. Bramki strzelali – z gry Mateusz Domagalski (2), Janek Wypych (2), Janek Szteler (2), Karol Prokopiuk (1) i Ksawery Bonk (1) do tego w karnych po jednej dołożyli Janek Szteler, Mateusz Domagalski i Karol Prokopiuk.

Pierwszego dnia nie stawiło się 2 powołanych zawodników, byliśmy zmęczeni grami jakie odbyliśmy przez ostatnie 2 tygodnie i większość zawodników zagrała poniżej swoich możliwości. Na zdecydowaną pochwałę zasłużył nasz bramkarz Kamil. Ale to po prostu kolejny etap przygotowań i świetny materiał do planowania kolejnych kroków.


Fotografie z logo organizatora – źródło organizator turnieju facebook.com/Baltic-Football-Cup
Tekst: Wojciech Wypych


poniedziałek 11 czerwca 2018 - 16:36:14 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Osowej


pozar.jpg

Polecamy firmy / usługi

Happy_Kids_Osowa.jpg
Gdańsk Osowa, ul. Nowy Świat 7a
Rekrutacja 2019/2020
w toku
.. Zapraszamy:
 • do przedszkola
  dzieci urodzone w 2016
 • do żłobka
  dzieci urodzone w 2017
.. Zapraszamy:
 • do klasy 0, 1, 7 i 8
...Zapraszamy na: DNI OTWARTE
 • 6 kwietnia 2019
..............w godz 11:00-13:00


PRZEDSZKOLE, SZKOŁA,
ŻŁOBEK HAPPY BABY, BASEN.


www.happykidsosowa.pl

pediatra.jpg
Gdańsk Osowa, ul. Ateny 8
(przy przedszkolu Happy Kids)
lek. Agnieszka Melkowska-Kowalczyk
specjalista pediatrii
...
lek. Marta Makowska
specjalista pediatrii

... godziny przyjęć:
 • wtorek 17:00-20:00
 • środa 12:00-15:00
 • piątek 17:00-20:00
Rejestracja pon-piątek 8:00-20:00
Telefon: 577-144-077
www.pediatra-osowa.pl

cuda.jpg
Kwiaciarnia w Osowej, ul.Wodnika 48
Florystyka Ślubna -
Przepiękne bukiety ślubne,
Kosze dla Rodziców.
Dekoracja Kwiatowa Sal Kościołów
i Samochodów.
Florystyka Żałobna -
Wiązanki i Wieńce Kondolencyjne.
Wieńce Pogrzebowe.
Bukiety, Wiązanki,
Kosze Kwiatowe, Świeże Kwiaty.
Zapraszamy do naszych kwiaciarni Facebook.com/cudawiankigdansk

kalineczka.jpg
Muzyczny żłobek w Osowej zaprasza
Muzyczny żłobek Kalineczka w Osowej. Oferujemy profesjonalną opiekę nad dziećmi do 3,5 lat. Nasze Ciocie to serdeczne, młode i wykwalifikowane opiekunki dziecięce dbające o rozwój emocjonalny i intelektualny dziecka.

Placówka pod kontrolą Sanepidu
i Straży Pożarnej.

Tel. 505 977 822 . Zapraszamy!
www.kalineczka.pl

gabor.jpg
Biuro Ochrony, ul. Kielnieńska 123/A10
Zasadniczym powodem powstania Naszej firmy było utworzenie wyspecjalizowanego personelu zdolnego, do profesjonalnego i kompleksowego zabezpieczenia Państwa życia, zdrowia oraz mienia. Oferujemy usługi z zakresu ochrony osób i mienia.
www.gabor-security.pl
oliwka.jpg
ul. Ceynowy 2/1, 80-321 Gdańsk Oliwa,
tel. 58 552 00 77, kom. 502 863 115
Serdecznie zapraszamy na kursy prawa jazdy w zakresie kategorii AM, A1, A2, A, B, B automat oraz B+E.

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w kształceniu kierowców, wykwalifikowaną kadrę instruktorów, jeden z większych placów manewrowych w trójmieście, pojazdy odpowiadające wymogom PORD, oferujemy podręczniki oraz inne pomoce naukowe w cenie kursu, jazdy dodatkowe, a także płatności w ratach.

www.oliwka.net.pl
maran.jpg
marAN - Kursy Językowe
Gdańsk Osowa, ul. Barniewicka 110

marAN jest niewielką szkoła językową. Specjalizujemy się w nauczaniu języka angielskiego dzieci młodzieży
oraz dorosłych.

- zajęcia dla dzieci od 3 roku życia
- mało liczne grupy do 6 osób
- zajęcia indywidualne i grupowe
- konwersacje
- różnorodność materiałów do nauki
- wykwalifikowana kadra
- miła i przyjazna atmosfera

malinowy_ogrod.jpg
Gdańsk Osowa ul. Pegaza 2
Nowa karta menu
Piątkowe kolacje
Niedzielne brunche

Nasza oferta
Taneczne piątki
Imprezy okolicznościowe

Komunie i specjalne oferty


STUDIO URODY MARIA GALLAND
80-299 Gdańsk Osowa, ul.Wegi 22
Tel. 603-217-604
NOWOŚĆ - KERATYNOWY LIFTING
I BOTOX RZĘS
galland.jpg
Zapraszamy na zabieg który mocno podkreśli piękno i czerń rzęs. Odżywi, zregeneruje a także podkręci je pogrubi
i wydłuży

Zapoznaj się z nową ofertą: www.galland.pl/nowości