Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Olimpia na Mistrzostwach Miasta Gdańska


Olimpia na Mistrzostwach Miasta Gdańska

Podobnie jak 2 lata temu Olimpia Osowa rocznik 2007, wzięła udział w Klubowych Mistrzostwach Miasta Gdańska organizowanych obecnie przez Gdański Ośrodek Sportu. Mecze eliminacyjne odbywały się na boiskach bocznych na stadionie Lechii Gdańsk przy ul. Traugutta. Zawodnicy grali w poprzedni weekend w wyjazdowym turnieju Bavaria Cup w Niemczech więc założenie było takie, że mieli zagrać na luzie na zasadzie sparingu.W naszej grupie znalazły się – AP Gdańsk, Ex-Siedlce, Gedania Gdańsk 1 i GKS Kowale 2. W turnieju rywalizowało łącznie 20 drużyn w 4 grupach – w tym dwie drużyny Lechii Gdańsk i AS Pomorze. Bilans gier to 2 zwycięstwa z AP Gdańsk (1:0) i GKS Kowale (2:0), remis z Gedania Gdańsk (0:0) i 1 porażka z Ex-Siedlce (3:2) w meczu w którym przez większą część czasu prowadziliśmy a kluczową bramkę straciliśmy w ostatnich sekundach.

Optycznie bardzo dobrze wyglądała w grupie Gedania Gdańsk a nasz remis w dużej mierze zawdzięczamy świetnej postawie bramkarza Kamila. W meczach grali oprócz Kamila – obaj Jankowie, obaj Mateusze, Hubert, Piotrek, Wiktor, Radek, Karol, Krzysiek i Wojtek.


Eliminacje Olimpia Osowa zakończyła ostatecznie na 2 miejscu w 5 zespołowej grupie i znalazła się w 8-ce najlepszych drużyn rocznika 2007 szeroko pojętego Gdańska. Dodatni bilans bramkowy, tylko 3 bramki stracone i świetna gra Kamila na bramce zdecydowanie na plus. Do rozgrywek finałowych poza Olimpią Osowa awansowały również Jaguar, Jaguar I, Lechia Gdańsk A i B, GKS Kowale I (Holandia w Deichmann’ie) i UKS Conrad.

Termin finałów wyznaczony został na niedzielę 27 maja. W tym czasie drużyna rocznika Olimpii Osowa zbyła już głoszona wcześniej do turnieju rocznika 2006 II Łąccy Cup organizowany przez U2 Bytów. Na placu boju zostali więc Kamil z Kubą, Karol, Radek z drużyny czerwonych oraz Krzysiek i Wojtek do których dołączyli drugi Wojtek, drugi Kuba, Willi i dwóch Igorów z drużyny czarnych oraz jeden zawodnik z rocznika 2009.


W ćwierćfinale Olimpia zmierzyła się z Jaguarem 1 (tzw. Jaguar Północ). Pomimo, że większa część drużyny czerwonych rocznika 2007 grała w tym czasie w innym turnieju pozostali zawodnicy świetnie sobie poradzili. Przez większą część meczu utrzymywał się remis a bramkę Olimpia straciła w końcówce meczu, który zakończył się wynikiem 0:1 dla Jaguara.

Ostatecznie patrząc na wyniki (punkty i bilans bramkowy) Olimpia zajęła w IV Mistrzostwach Miasta Gdańska wysokie V miejsce a ostateczna klasyfikacja turnieju wygląda następująco (bilans bramkowy dla miejsc 5-8): 1. Lechia Gdańsk B, 2. Jaguar Gdańsk 1 3. Lechia Gdańsk A 4. Ex-Siedlce 5. Olimpia Osowa (0:1) 6. UKS Conrad Gdańsk (1:4) 7. Jaguar Gdańsk (0:3) i 8. GKS Kowale (2:7).

Podobnie jak trzy dni wcześniej chłopcy z rocznika 2007, również drużyna rocznika 2010 wzięła w dniu 25 maja udział w Klubowych Mistrzostwach Miasta Gdańska organizowanych przez Gdański Ośrodek Sportu. Zespół prowadzony przez trenera Mariusza Radonia składach się z chłopców z roczników 2010, 2011 i 2012. W naszej grupie znalazły się – AS Pomorze, Portowiec Gdańsk, Gedania Gdańsk i UKS Konrad Gdańsk. W turnieju rywalizowało łącznie 20 drużyn w 4 grupach.


W pierwszym meczu chłopcy zremisowali z zespołem UKS Konrad Gdańsk 1:1, kolejny wygrali 2:1 z Portowcem Gdańsk, następnie przegrali 1:0 mecz z Gedanią Gdańsk. Ostatni mecz z niekwestionowanym liderem grupy AS Pomorze przegrali strzelając przeciwnikowi bramkę 2:1.

O ile AS Pomorze zdecydowanie zajęła 1 miejsce w grupie to o wejściu do finałów zdecydowała mała tabela ponieważ pozostałe zespoły zdobyły taką samą ilość punktów (po 4 punkty). W takim układzie do finałów z drugiego miejsca awansował zespół Portowca Gdańsk a Olimpia zajęła 4 miejsce w grupie.

Gdyby liczyć tabelę po bilansie bramkowym – Olimpia miałaby najlepszy bilans z tej czwórki. Chłopcy strzelili w tych eliminacjach 4 bramki i mogą być z siebie zadowoleni. Był to bardzo udany występ młodych reprezentantów Olimpii, tym bardziej, ze w zespole zagrali również zawodnicy młodsi.

Ostatecznie w finałach mistrzostw wygrała Lechia Gdańsk przed AS Pomorze.


Wojciech Wypych

czwartek 07 czerwca 2018 - 08:04:41 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Osowej


pozar.jpg

Polecamy firmy / usługi

Happy_Kids_Osowa.jpg
Gdańsk Osowa, ul. Nowy Świat 7a
Rekrutacja 2019/2020
w toku
.. Zapraszamy:
 • do przedszkola
  dzieci urodzone w 2016
 • do żłobka
  dzieci urodzone w 2017
.. Zapraszamy:
 • do klasy 0, 1, 7 i 8
...Zapraszamy na: DNI OTWARTE
 • 6 kwietnia 2019
..............w godz 11:00-13:00


PRZEDSZKOLE, SZKOŁA,
ŻŁOBEK HAPPY BABY, BASEN.


www.happykidsosowa.pl

pediatra.jpg
Gdańsk Osowa, ul. Ateny 8
(przy przedszkolu Happy Kids)
lek. Agnieszka Melkowska-Kowalczyk
specjalista pediatrii
...
lek. Marta Makowska
specjalista pediatrii

... godziny przyjęć:
 • wtorek 17:00-20:00
 • środa 12:00-15:00
 • piątek 17:00-20:00
Rejestracja pon-piątek 8:00-20:00
Telefon: 577-144-077
www.pediatra-osowa.pl

cuda.jpg
Kwiaciarnia w Osowej, ul.Wodnika 48
Florystyka Ślubna -
Przepiękne bukiety ślubne,
Kosze dla Rodziców.
Dekoracja Kwiatowa Sal Kościołów
i Samochodów.
Florystyka Żałobna -
Wiązanki i Wieńce Kondolencyjne.
Wieńce Pogrzebowe.
Bukiety, Wiązanki,
Kosze Kwiatowe, Świeże Kwiaty.
Zapraszamy do naszych kwiaciarni Facebook.com/cudawiankigdansk

kalineczka.jpg
Muzyczny żłobek w Osowej zaprasza
Muzyczny żłobek Kalineczka w Osowej. Oferujemy profesjonalną opiekę nad dziećmi do 3,5 lat. Nasze Ciocie to serdeczne, młode i wykwalifikowane opiekunki dziecięce dbające o rozwój emocjonalny i intelektualny dziecka.

Placówka pod kontrolą Sanepidu
i Straży Pożarnej.

Tel. 505 977 822 . Zapraszamy!
www.kalineczka.pl

gabor.jpg
Biuro Ochrony, ul. Kielnieńska 123/A10
Zasadniczym powodem powstania Naszej firmy było utworzenie wyspecjalizowanego personelu zdolnego, do profesjonalnego i kompleksowego zabezpieczenia Państwa życia, zdrowia oraz mienia. Oferujemy usługi z zakresu ochrony osób i mienia.
www.gabor-security.pl
oliwka.jpg
ul. Ceynowy 2/1, 80-321 Gdańsk Oliwa,
tel. 58 552 00 77, kom. 502 863 115
Serdecznie zapraszamy na kursy prawa jazdy w zakresie kategorii AM, A1, A2, A, B, B automat oraz B+E.

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w kształceniu kierowców, wykwalifikowaną kadrę instruktorów, jeden z większych placów manewrowych w trójmieście, pojazdy odpowiadające wymogom PORD, oferujemy podręczniki oraz inne pomoce naukowe w cenie kursu, jazdy dodatkowe, a także płatności w ratach.

www.oliwka.net.pl
maran.jpg
marAN - Kursy Językowe
Gdańsk Osowa, ul. Barniewicka 110

marAN jest niewielką szkoła językową. Specjalizujemy się w nauczaniu języka angielskiego dzieci młodzieży
oraz dorosłych.

- zajęcia dla dzieci od 3 roku życia
- mało liczne grupy do 6 osób
- zajęcia indywidualne i grupowe
- konwersacje
- różnorodność materiałów do nauki
- wykwalifikowana kadra
- miła i przyjazna atmosfera

malinowy_ogrod.jpg
Gdańsk Osowa ul. Pegaza 2
Nowa karta menu
Piątkowe kolacje
Niedzielne brunche

Nasza oferta
Taneczne piątki
Imprezy okolicznościowe

Komunie i specjalne oferty


STUDIO URODY MARIA GALLAND
80-299 Gdańsk Osowa, ul.Wegi 22
Tel. 603-217-604
NOWOŚĆ - KERATYNOWY LIFTING
I BOTOX RZĘS
galland.jpg
Zapraszamy na zabieg który mocno podkreśli piękno i czerń rzęs. Odżywi, zregeneruje a także podkręci je pogrubi
i wydłuży

Zapoznaj się z nową ofertą: www.galland.pl/nowości