Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

Powołanie nowej klasy w SP 33 – spotkanie


Powołanie nowej klasy
w SP 33 – spotkanie


Jest piątek, godzina 17:00 (26.01.2018r.), aula w ZSO nr 2. Do swojej szkoły Pani Dyrektor Marzena Majerowska zaprasza na spotkanie informacyjne dotyczące powołania nowego oddziału (klasy) od nowego semestru. W powietrzu unosi się zapach ferii, wielu rodziców z dziećmi już się pakuje na wymarzony wyjazd, dlatego frekwencja niezbyt wysoka – ok. 30 mieszkańców.


Z radnych: Katarzyna Komorowska, Mariusz Andrzejczak, Karol Ważny i ja. I bym zapomniał… Tego popołudnia wszystkie reflektory zostały skierowane w kierunku Wicedyrektora Wydziału Rozwoju Społecznego – Pana Grzegorza Krygera.

Płyńmy jednak do brzegu.

Na wstępie chcę podkreślić, że poniższy opis przebiegu spotkania zawiera autorskie elementy opiniotwórcze. Zebrani chcieli się dowiedzieć, dlaczego w połowie roku szkolnego tworzy się nową klasę, dodajmy 14-osobową. No to po kolei.

1. Pani Dyrektor odrzuciła podania 14 rodziców o przyjęcie ich dzieci do SP 33 argumentując brakiem wolnych miejsc. Przypomnijmy, że na początku roku szkolnego podczas rekrutacji podobnych wniosków odrzucono ok. 150, w tym także kandydatury tych 14 dzieci. Powód? Ten sam, brak wakatów.

2. Następnie rodzice zawiedzeni odmową udali się do organu prowadzącego szkołę, czyli do Wydziału Rozwoju Społecznego. Dyrektor pyta dyrekcje SP 33 i SP 81 o możliwość przyjęcia dzieci do szkół. Z obu placówek płynie ta sama odpowiedź: mamy przeludnioną szkołę.

3. Dyrektor Kryger prosi Panią Majerowską o przygotowanie planu dla nowej klasy. Co warte podkreślenia, nowy plan (nowa klasa) nie rzutuje w żaden sposób na rozkład zajęć pozostałych oddziałów!

4. Wydział Rozwoju Społecznego „sugeruje”, żeby Pani Dyrektor pozytywne rozpatrzyła wnioski od rodziców. Tak też się staje.

5. Od nowego semestru w murach SP 33 będzie funkcjonowała nowa, licząca 14 dzieci klasa.

Jak podkreślał na spotkaniu Dyrektor Kryger, wszystko zostało wykonane „Lege artis” (zgodnie z literą prawa). Tą kwestie wyjaśni jeszcze prokuratura, która sprawę właśnie rozpoznaje. Wszystkie nowoprzyjęte dzieci są z rejonu SP 81 (w publicznych szkołach podstawowych obowiązuje rejonizacja). Wszystkie dzieci zostały przyjęte do jednej klasy, do jednej szkoły, żeby nie rozbijać już zintegrowanej grupy rówieśników.

Dobrze, ale dlaczego masa podań (ok. 150) na początku roku szkolnego została odrzucona przez dyrektora szkoły, a teraz nagle dowiadujemy się, że może powstać zupełnie nowa klasa, przecież od tego czasu kubatura budynku się nie zwiększyła…? – Podczas 1,5h spotkania nie usłyszeliśmy odpowiedzi na to pytanie. Jedynie wiemy, że nowa klasa będzie liczyć tyle osób, ponieważ większość salek jest bardzo mała (np. dawne zaplecza sal), a sanepid by nie zezwolił na większą grupę. Dyrektor Kryger poinformował też, że od nowego roku szkolnego będzie dodatkowy nabór do tej klasy.

Chcę zaznaczyć, że nikt z obecnych nie miał na celu działać przeciwko uczniom nowej klasy i ich rodzicom, ale zebrani chcieli usłyszeć konkretne argumenty, dlaczego akurat te dzieci będą uczęszczały do SP 33. Znamy przecież przypadki, gdzie dzieci mieszkają bardzo blisko SP 33 albo ich rodzeństwo uczy się w tej szkole, a same idą na zajęcia do SP 81, ponieważ… Nie ma już miejsca w SP 33, a tu się nagle takowe pojawiło. W środku roku szkolnego, nowa klasa.

Rodzice wyszli ze spotkania z poczuciem niesprawiedliwości. Współczuję Pani Dyrektor Majerowskiej, która wkłada kawał serca w swoją szkołę, a miasto na spotkaniu nie umie przed rodzicami wyjaśnić swojej decyzji.

Zmieniając temat, razem (Zarząd Dzielnicy) z Panią Dyrektor Marzeną Majerowską zabiegamy w mieście o realizację rozbudowy SP 33 (nowe skrzydło na starym betonowym boisku do koszykówki), obecnie trwa wycenianie inwestycji. Na spotkaniu podkreślałem wagę tej inwestycji i wskazałem, że to powinna być pierwsza szkolna inicjatywa inwestycyjna miasta. Miejmy nadzieję, że projekt to temat przyszłoroczny, a wbicie łopaty nastąpi najpóźniej w 2020 roku.

Pozostaję do dyspozycji. Kłaniam się.

Pozdrawiam,
radny dzielnicy Gdańsk-Osowa
Jan Perucki

Kontakt:
Tel.: 600 546 736
@: jan.perucki©gmail.com
facebook.com/peruckijan


sobota 27 stycznia 2018 - 17:46:07 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Osowej


Polecamy firmy / usługi

oliwka.jpg
ul. Ceynowy 2/1, 80-321 Gdańsk Oliwa,
tel. 58 552 00 77, kom. 502 863 115
Serdecznie zapraszamy na kursy prawa jazdy w zakresie kategorii AM, A1, A2, A, B, B automat oraz B+E.

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w kształceniu kierowców, wykwalifikowaną kadrę instruktorów, jeden z większych placów manewrowych w trójmieście, pojazdy odpowiadające wymogom PORD, oferujemy podręczniki oraz inne pomoce naukowe w cenie kursu, jazdy dodatkowe, a także płatności w ratach.

www.oliwka.net.pl
maran.jpg
marAN - Kursy Językowe
Gdańsk Osowa, ul. Barniewicka 110

marAN jest niewielką szkoła językową. Specjalizujemy się w nauczaniu języka angielskiego dzieci młodzieży
oraz dorosłych.

- zajęcia dla dzieci od 3 roku życia
- mało liczne grupy do 6 osób
- zajęcia indywidualne i grupowe
- konwersacje
- różnorodność materiałów do nauki
- wykwalifikowana kadra
- miła i przyjazna atmosfera

malinowy_ogrod.jpg
Gdańsk Osowa ul. Pegaza 2
Nowa karta menu

KARNAWAŁ w pełni
Disco Night nadchodzi
i to wielkimi krokami

Kiedy? Bawimy się 23 lutego


STUDIO URODY MARIA GALLAND
80-299 Gdańsk Osowa, ul.Wegi 22
Tel. 603-217-604
NOWOŚĆ - KERATYNOWY LIFTING
I BOTOX RZĘS
galland.jpg
Zapraszamy na zabieg który mocno podkreśli piękno i czerń rzęs. Odżywi, zregeneruje a także podkręci je pogrubi
i wydłuży

Zapoznaj się z nową ofertą: www.galland.pl/nowości
Happy_Kids_Osowa.jpg
Gdańsk Osowa, ul. Nowy Świat 7a
Rekrutacja 2019/2020
w toku
.. Zapraszamy:
  • do przedszkola
    dzieci urodzone w 2016
  • do żłobka
    dzieci urodzone w 2017
.. Zapraszamy:
  • do klasy 0, 1, 7 i 8
...Zapraszamy na: DNI OTWARTE
  • 9 marca 2019
  • 6 kwietnia 2019
..............w godz 11:00-13:00


PRZEDSZKOLE, SZKOŁA,
ŻŁOBEK HAPPY BABY, BASEN.


www.happykidsosowa.pl

pediatra.jpg
Gdańsk Osowa, ul. Ateny 8
(przy przedszkolu Happy Kids)
lek. Agnieszka Melkowska-Kowalczyk
specjalista pediatrii
...
lek. Marta Makowska
specjalista pediatrii

... godziny przyjęć:
  • wtorek 17:00-20:00
  • środa 12:00-15:00
  • piątek 17:00-20:00
Rejestracja pon-piątek 8:00-20:00
Telefon: 577-144-077
www.pediatra-osowa.pl

cuda.jpg
Kwiaciarnia w Osowej, ul.Wodnika 48
Florystyka Ślubna -
Przepiękne bukiety ślubne,
Kosze dla Rodziców.
Dekoracja Kwiatowa Sal Kościołów
i Samochodów.
Florystyka Żałobna -
Wiązanki i Wieńce Kondolencyjne.
Wieńce Pogrzebowe.
Bukiety, Wiązanki,
Kosze Kwiatowe, Świeże Kwiaty.
Zapraszamy do naszych kwiaciarni Facebook.com/cudawiankigdansk

kalineczka.jpg
Muzyczny żłobek w Osowej zaprasza
Muzyczny żłobek Kalineczka w Osowej. Oferujemy profesjonalną opiekę nad dziećmi do 3,5 lat. Nasze Ciocie to serdeczne, młode i wykwalifikowane opiekunki dziecięce dbające o rozwój emocjonalny i intelektualny dziecka.

Placówka pod kontrolą Sanepidu
i Straży Pożarnej.

Tel. 505 977 822 . Zapraszamy!
www.kalineczka.pl

gabor.jpg
Biuro Ochrony, ul. Kielnieńska 123/A10
Zasadniczym powodem powstania Naszej firmy było utworzenie wyspecjalizowanego personelu zdolnego, do profesjonalnego i kompleksowego zabezpieczenia Państwa życia, zdrowia oraz mienia. Oferujemy usługi z zakresu ochrony osób i mienia.
www.gabor-security.pl