Zaloguj się | Rejestracja
Twoja przeglądarka nie obsługuje zawartości Flash.

piłka nożna


Sukcesy młodych piłkarzy z Osowej

Zawodnicy Olimpii Osowa trenujący na co dzień pod okiem trenera Jacka Grembockiego w ramach szkółki JG Sport odnieśli kolejny sukces i 20 stycznia w mistrzostwach województwa pomorskiego pod egidą PZPN w rozgrywkach Pucharu Lotos Griffin o Puchar Prezesa Pomorskiego Związku Piłki Nożnej zajęli 3 miejsce i zdobyli brązowe medale. Turniej ten stanowił jednocześnie eliminacje do Pucharu krajowego, najlepsza drużyna z każdego z województw pojedzie na mistrzostwa w ramach Pucharu Prezesa PZPN Zbigniewa Bońka.


Do turnieju zakwalifikowało się 16 wybranych drużyn z województwa, chłopcy grając w systemie 4+1, trafili do grupy z jednym faworytów turnieju Radunią Stężyca. Swój pierwszy mecz z Centrum Pelplin zremisowali 1:1, mecz z Radunia Stężyca przegrali 4:0 a ostatni mecz z Bałtykiem Gdynia wygrali 2:0.

Następnie w ćwierćfinale pokonali w rzutach karnych Błękitnych Wejherowo 2:1 (0:0) by w półfinale po zaciętej walce ulec 0:1 późniejszemu zwycięzcy turnieju SI Arka Gdynia I 2007. Nasi chłopcy postawili bardzo ciężkie warunki temu znakomitemu zespołowi i niemal do samego końca nie było przesądzone kto awansuje do finału w sposób bezpośredni.

W mistrzostwach w których wzięło udział 16 drużyn w meczu o 3 miejsce Olimpia pokonała w rzutach karnych Beniaminka 03 Starogard Gdański 2:0. Turniej w fazie pucharowej był bardzo wyrównany i wiele pojedynków musiało kończyć się rzutami karnymi. Nasz bramkarz Kuba Byzewski obronił 4 z 5 rzutów karnych i został nagrodzony tytułem bramkarza turnieju. Medale i puchary zawodnikom wręczał Prezes Pomorskiego Związku Piłki Nożnej Radosław Michalski.

Turniej wygrała Arka Gdynia przed Radunią Stężyca, Olimpią Osowa i Beniaminkiem 03 Starogard Gdański. Bramki dla Olimpii strzelali: Jan Szteler – 2, Hubert Kopczyński – 2, Jan Wypych – 1 i Mateusz Domagalski – 1. Drużyna wystąpiła na turnieju w składzie: Jan Szteler, Jan Wypych, Hubert Kopczyński, Hubert Helowicz, Stanisław Ludwichowski, Piotr Bułło, Mateusz Domagalski, Jakub Byzewski (bramkarz), Radosław Leszczyński, Ksawery Bonk i Wiktor Janiak. Każdy z chłopców wykazał się ogromnym zaangażowaniem i wolą walki. W tym turnieju każdy dołożył cegiełkę do ostatecznego sukcesu.

Szczegółowa relacja jest na stronie Pomorskiego Związku Piłki Nożnej http://www.pomorski-zpn.pl/aktualnosci/si-arka-gdynia-zwyciezca-turnieju-lotos-griffin-cup-w-stezycy

SZTORM MOSTY CUP 2018

W niedzielę chłopcy wzięli również udział w turnieju starszych zawodników z rocznika 2006 Sztorm Mosty Cup 2018, który odbył się w Kosakowie. Z założenia drużyna traktowała te zawody jako element treningowy w trakcie którego testowane były nowe ustawienia zawodników oraz gra na różnych pozycjach. Pomimo tego chłopcy zajęli wysokie 6 miejsce, a praktycznie wygrana w jednym z meczy mogłaby im dać 2 miejsce.


Szczególnie zacięty był mecz z bardzo silnym zespołem SI Arka Gdynia 2006, który nasi chłopcy zremisowali 0:0, Kuba Byzewski obronił rzut karny a Janek Wypych był bliski zdobycia bramki po odbiorze piłki i szybkim ataku. Komplet wyników zespołu: KS Wierzyca Pelplin – Olimpia 0:1 (bramka - Jan Szteler), Sporting Leźno – Olimpia Osowa 0:0, Sztorm Mosty – Olimpia 1:0, Olimpia - UKS Dragon Bojano 1:1 (bramka - Jan Wypych), Arka Gdynia SI 2006 – Olimpia 0:0, Olimpia - AP Pomorzanin 1:2 (bramka - Karol Prokopiuk) i Elnaft Sokół Ełganowo – Olimpia 0:0. Drużyna wystąpiła na turnieju w składzie: Jan Szteler, Jan Wypych, Hubert Kopczyński, Karol Prokopiuk, Stanisław Ludwichowski, Piotr Bułło, Mateusz Domagalski, Jakub Byzewski (bramkarz), Radosław Leszczyński, Ksawery Bonk i Wiktor Janiak.

Przy okazji winni jesteśmy osobom śledzącym poczynania naszych młodych piłkarzy podsumowanie rozgrywek jesieni.

UDZIAŁ W MIĘDZYNARODOWYM TURNIEJU API CUP ZAKOPANE

Zawodnicy z rocznika 2007 w składzie: Jan Szteler, Jan Wypych, Hubert Kopczyński, Karol Prokopiuk, Stanisław Ludwichowski, Piotr Bułło, Hubert Helowicz, Mateusz Domagalski, Jakub Byzewski (bramkarz), Radosław Leszczyński, Wilhelm Nalewaja, Ksawery Bonk i Krzysztof Muszyński wzięli w dniach 20-22 października 2017 w prestiżowym Międzynarodowym Turnieju API Zakopane 2017 w pięknym otoczeniu ośnieżonych już Tatr.


Wzięły w nim udział 24 zespoły z całego kraju i z zagranicy m.in. Śląsk Wrocław, Raków Częstochowa, Sandecja Nowy Sącz, FC Łomianki, CFT MFK Vranov ze Słowacji, FC Rukh Vynnyky I i II z Ukrainy, Kosa Konstancin, Skra Częstochowa, Syrenka SC i wiele innych. Po zaciętej walce z zespołami rozdzielonymi w fazie grupowej na 3 grupy Olimpia Osowa po 1 wygranej, 3 remisach i 3 przegranych meczach trafiła do 3 grupy na 4 grupy zespołów i zajęła ostatecznie 18 miejsce na 24 zespoły.

Był to pierwszy tak duży i ważny turniej dla naszych chłopców. Wygrali oni m.in. mecz z ukraińskim Rukh Vynnyky I (2:0 po golach S. Ludwichowskiego i K. Bonk) oraz sensacyjnie zremisowali (0:0) z jednym z faworytów turnieju Kosa Konstancin – szkółką Romana Koseckiego.

WYGRANA REPREZENTACJI SP 81 W I RUNDZIE PUCHARU TYMBARKA

Również w październiku chłopcy z drużyny Olimpia Osowa – Jan Szteler, Jan Wypych, Stanisław Ludwichowski, Radosław Leszczyński, Mateusz Domagalski, Wilhelm Nalewaja i Karol Prokopiuk z rocznika 2007 jako reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 81 wraz z Wiktorem Nalewaja i Tymoteuszem Omieczyńskim (bramkarz) z zespołu 2006 oraz Adamem Michalakiem (na co dzień Lechia Gdańsk 2008) po raz 3 z rzędu wzięli udział w eliminacjach gminno/miejskich do Pucharu Tymbarka 2017/2018.

Przez dwa poprzednie lata z rzędu kończyli rywalizację na najmniej lubianym 2 miejscu, gdyż awans do kolejnej fazy rozgrywek uzyskuje wyłącznie zwycięzca rozgrywek. Natomiast w rozgrywkach 2017/2018 grając z przeciwnikami głównie z rocznika 2006 nasi chłopcy bezapelacyjnie wygrali turniej i eliminacje gminno-miejskie pokonując wszystkie biorące udział w swojej grupie zespoły bez utraty żadnej bramki (czyste konto Tymka Omieczyńskiego).

Pokonali w finałowym meczu 2:0 świetną SP 77 (dwukrotny triumfator na tym etapie) składającą się głównie z zawodników trenujących na co dzień w najlepszych klubach Gdańska. W pozostałych meczach pokonali 1:0 drużynę Happy Kids Osowa, 5:0 Fregatę Niepubliczną SP dla Chłopców i 2:0 British International School Gdańsk. Bramki zdobywali: Adam Michalak (3), Wiktor Nalewaja (3), Jan Wypych (2), Mateusz Domagalski (1) i Karol Prokopiuk (1). Z oczywistych powodów dzieci chodzące do innych szkół (SP 33 i Happy Kids) a trenujące na co dzień w Olimpii Osowa nie mogły zagrać w tym zespole.

Barw Happy Kids bronili w turnieju Hubert Kopczyński i Adam Zakrzewski (bramkarz). Po zwycięstwie na etapie gminno miejskim (I miejsce) chłopcy zagrali w finale powiatowym na obiektach Gedanii Gdańsk. Po zaciętej walce, grając w osłabionym składzie bez 2 zawodników zajęli ostatecznie 4 miejsce, gole strzelali – Stanisław Ludwichowski (1) i Mateusz Domagalski(1).


INNE ROZGRYWKI

W dniach 25 i 26.11.2017 chłopcy wzięli również udział w turnieju GDYNIA CUP 2017. Po wygranej z AS Pomorze 1:0, 3 remisach - Olimpia – GAP I Gdynia 1:1, Olimpia - Sztorm Mosty 1:1 i Olimpia – GTS Pruszcz Gdański 1:1 oraz 4 przegranych GAP I Gdynia – Osowa 2:1, Olimpia - Arka Gdynia Si 0:1, Bałtyk Gdynia – Olimpia 1:0 i Olimpia – Błękitni Wejherowo A 0:3, chłopcy zajęli ostatecznie 17 miejsce na 20 zespołów (2 na 5 w grupie D). Bramki dla Olimpii Osowa strzelali: Jan Wypych (2), Radosław Leszczyński (1), Jan Szteler (1) i Karol Prokopiuk (1)

Z kolei w dniu 10.12.2017 chłopcy wzięli udział w turnieju Beniaminek Wiśnia Cup 2017 w hali AGRO Starogard Gdański (2007). Z 1 wygraną (Beniaminek Skórcz – Olimpia 2:4 po rzutach karnych (1:1)), 2 remisami (Olimpia – GKS Kolbudy 1:1 i szczególnie zaciętym meczu, który mógł nam dac awans do czołówki Arka Gdynia – Olimpia 0:0). Gole dla Olimpii strzelali: Jan Wypych (2), Karol Prokopiuk (2), H. Kopczyński (1) i M. Domagalski (1).

LIGA E1 (PZPN)

Świetnie radzili sobie w rundzie jesiennej również w lidze PZPN E1 w Grupie 8 (rocznik 2007). W pierwszej kolejce wygrali z Jaguarem I Gdańsk (2:0) i Gedanią Gdańsk (4:0), zremisowali z Lechią Gdańsk (2:2) i Jaguarem II Gdańsk (2:2) oraz przegrali z Moreną Gdańsk (0:1). W drugiej kolejce wygrali z Jaguarem I Gdańsk (2:0), GKS Morena Gdańsk (3:2) i Gedanią Gdańsk (3:0) oraz zremisowali z Jaguarem II Gdańsk (1:1) i Lechią Gdańsk (0:0). Po 2 kolejkach z 5 zwycięstwami, 3 remisami i 1 przegraną zajmowali odpowiednio 2 i 3 miejsce w tabeli z różnicą dosłownie kilku punktów dzielącą drużynę od pierwszego miejsca.

Dzięki 3 kolejce, która toczyła się w tym samym czasie co API Cup Zakopane w drużynie mogli pokazać się kolejni liderzy rocznika 2007, którzy bardzo ambitnie walczyli z przeciwnikami. W nagrodę za swoje zaangażowanie wystąpią w edycji marcowej turnieju Gdynia CUP 2018. A do zmagań ligowych zawodnicy wrócą w kwietniu.

NAJBLIŻSZE PLANY

Wyniki chłopców z zespołu rocznika 2007 prowadzonego przez trenera Jacka Grembockiego zostały docenione przez organizatorów prestiżowych turniejów i nasi chłopcy otrzymali już zaproszenia m. in. na międzynarodowe turnieje w Monachium (Niemcy), Wrocławiu (z udziałem drużyn z kilkunastu krajów) oraz na Klubowe Mistrzostwa Polski organizowane w Warszawie na stadionie Legii Warszawa przy ul. Łazienkowskiej.

Chętnych do dołączenia do Olimpii Osowa do szkółki piłkarskiej trenera Jacka Grembockiego zapraszamy do kontaktu pod nr telefonu 506 671 259. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych trenerów, w tym przez reprezentanta kadry narodowej naszego kraju, który jako zawodnik miał okazję grać z wieloma znanymi zespołami piłkarskimi w pucharach europejskich (np. z Juventusem Turyn i Realem Madryt). A jako trener klubowy miał okazję pracować z wieloma obecnymi reprezentantami naszego kraju takimi jak Robert Lewandowski, Tomasz Jodłowiec czy Adrian Mierzejewski.

Wojciech Wypych

czwartek 25 stycznia 2018 - 17:31:11 | Komentarze: 0
Wersja do druku

szukaj w Osowej


Polecamy firmy / usługi

oliwka.jpg
ul. Ceynowy 2/1, 80-321 Gdańsk Oliwa,
tel. 58 552 00 77, kom. 502 863 115
Serdecznie zapraszamy na kursy prawa jazdy w zakresie kategorii AM, A1, A2, A, B, B automat oraz B+E.

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w kształceniu kierowców, wykwalifikowaną kadrę instruktorów, jeden z większych placów manewrowych w trójmieście, pojazdy odpowiadające wymogom PORD, oferujemy podręczniki oraz inne pomoce naukowe w cenie kursu, jazdy dodatkowe, a także płatności w ratach.

www.oliwka.net.pl
maran.jpg
marAN - Kursy Językowe
Gdańsk Osowa, ul. Barniewicka 110

marAN jest niewielką szkoła językową. Specjalizujemy się w nauczaniu języka angielskiego dzieci młodzieży
oraz dorosłych.

- zajęcia dla dzieci od 3 roku życia
- mało liczne grupy do 6 osób
- zajęcia indywidualne i grupowe
- konwersacje
- różnorodność materiałów do nauki
- wykwalifikowana kadra
- miła i przyjazna atmosfera

malinowy_ogrod.jpg
Gdańsk Osowa ul. Pegaza 2
Nowa karta menu

KARNAWAŁ w pełni
Disco Night nadchodzi
i to wielkimi krokami

Kiedy? Bawimy się 23 lutego


STUDIO URODY MARIA GALLAND
80-299 Gdańsk Osowa, ul.Wegi 22
Tel. 603-217-604
NOWOŚĆ - KERATYNOWY LIFTING
I BOTOX RZĘS
galland.jpg
Zapraszamy na zabieg który mocno podkreśli piękno i czerń rzęs. Odżywi, zregeneruje a także podkręci je pogrubi
i wydłuży

Zapoznaj się z nową ofertą: www.galland.pl/nowości
Happy_Kids_Osowa.jpg
Gdańsk Osowa, ul. Nowy Świat 7a
Rekrutacja 2019/2020
w toku
.. Zapraszamy:
 • do przedszkola
  dzieci urodzone w 2016
 • do żłobka
  dzieci urodzone w 2017
.. Zapraszamy:
 • do klasy 0, 1, 7 i 8
...Zapraszamy na: DNI OTWARTE
 • 9 marca 2019
 • 6 kwietnia 2019
..............w godz 11:00-13:00


PRZEDSZKOLE, SZKOŁA,
ŻŁOBEK HAPPY BABY, BASEN.


www.happykidsosowa.pl

pediatra.jpg
Gdańsk Osowa, ul. Ateny 8
(przy przedszkolu Happy Kids)
lek. Agnieszka Melkowska-Kowalczyk
specjalista pediatrii
...
lek. Marta Makowska
specjalista pediatrii

... godziny przyjęć:
 • wtorek 17:00-20:00
 • środa 12:00-15:00
 • piątek 17:00-20:00
Rejestracja pon-piątek 8:00-20:00
Telefon: 577-144-077
www.pediatra-osowa.pl

cuda.jpg
Kwiaciarnia w Osowej, ul.Wodnika 48
Florystyka Ślubna -
Przepiękne bukiety ślubne,
Kosze dla Rodziców.
Dekoracja Kwiatowa Sal Kościołów
i Samochodów.
Florystyka Żałobna -
Wiązanki i Wieńce Kondolencyjne.
Wieńce Pogrzebowe.
Bukiety, Wiązanki,
Kosze Kwiatowe, Świeże Kwiaty.
Zapraszamy do naszych kwiaciarni Facebook.com/cudawiankigdansk

kalineczka.jpg
Muzyczny żłobek w Osowej zaprasza
Muzyczny żłobek Kalineczka w Osowej. Oferujemy profesjonalną opiekę nad dziećmi do 3,5 lat. Nasze Ciocie to serdeczne, młode i wykwalifikowane opiekunki dziecięce dbające o rozwój emocjonalny i intelektualny dziecka.

Placówka pod kontrolą Sanepidu
i Straży Pożarnej.

Tel. 505 977 822 . Zapraszamy!
www.kalineczka.pl

gabor.jpg
Biuro Ochrony, ul. Kielnieńska 123/A10
Zasadniczym powodem powstania Naszej firmy było utworzenie wyspecjalizowanego personelu zdolnego, do profesjonalnego i kompleksowego zabezpieczenia Państwa życia, zdrowia oraz mienia. Oferujemy usługi z zakresu ochrony osób i mienia.
www.gabor-security.pl