Zaloguj się | Rejestracja

Forum

Moderatorzy: admin, karol24
Autor Odpowiedzi
bart
27 maj 2010 : 06:06

Zarejestrowany #374
Dołączył: 22 maj 2010 : 10:38
postów: 2
witam sąsiadów

czy ktoś jeszcze czyta książki ?
w czasach internetu stale ubywa wielbicieli druku i papieru

ja np. aktualnie czytam "Katedrę w Barcelonie" Ildefonso Falconesa - bardzo ciekawa książka,
polecam również "Zaginiony symbol" Dana Browna - coś dla wielbicieli templariuszy

pozdrawiam




grunt to dobry nastrój
Powrót do góry
Sissi
11 cze 2010 : 22:25
Zarejestrowany #399
Dołączył: 11 cze 2010 : 21:53
postów: 9
Witam. czytam bardzo dużo, czemu sprzyja czas dojazu 210 do gdańska Głównego. Odkąd przeprowadziliśmy siędo Osowy, poziom mojego czytelnictwa wyraźnie wzrósł . Ostanio przeczytałam "Mariannę i róże", polecam zdecydowanie nie tylko płci pięknej. Pochłonęłam (w ramach przygotowywania sptkania z osowianką Anną Czerwińską-Rydel) wszystkie wydane jej autorstwa książki i mogępowedzieć, że dorosłym też dobrze by zrobiła taka lektura 9zwłaszcza mającym dzieci). Przede mną najnowszy numer "Bluszcza", "Dogrywka" damskiego duetu Gacek&Szczepańska, biografia Sherlocka Holmesa, parę kryminałów (to z racji przynależności do Oliwskiego Klubu Kryminału), "Czasy, miejsca, ludzie. Wspomnienia z kresów wschodnich", ... Długo mogłabym wymieniać. Może spróbujemy powymieniać się tytułami, które warto przeczytać (wybór subiektywny, ale może czasem warto zdać sięna cudze zdanie?). Acha, ostanio połknęłam jeszcze "Pierwsze prawo magii" T. Goodkinda. Może powstanie z tego jakiś Osowski Dyskusyjny Klub Książki? Marzenia byćmoże ściętej głowy, ale każda książka prezentuje jakieś marzenia, a że o książki się tu rozchodzi więc dlaczego by nie?...
Powrót do góry
Pawel82
29 cze 2010 : 17:12
Zarejestrowany #417
Dołączył: 28 cze 2010 : 18:56
postów: 3
Witam serdecznie.Co prawda ja za dużo nie czytam ale moja żona tydzień po przeczytaniu książki ,,Jeździec miedziany '' jeszcze nie może dojść do siebie )) Jest poprostu zachwycona i poleca każdemu



[ Edytowany 29 cze 2010 : 17:14 ]
Powrót do góry
Marcin
02 lip 2010 : 18:54

Zarejestrowany #384
Dołączył: 26 maj 2010 : 12:07
postów: 13
ja trochę z innej beczki, ostatnio czytam Bartoszewskiego "Życie trudne lecz nie nudne" - uwielbiam sposób jego wypowiedzi i pisania aczkolwiek nie jest to ksiązka przygodowa !! )) to jednak pomimo że opowiada o trudnych czasach to można się nieźle pośmiać. Polecam. Zresztą większość jego książek jest godna polecenia ...
Powrót do góry
olgak
09 lis 2010 : 19:11

Zarejestrowany #560
Dołączył: 09 lis 2010 : 18:59
postów: 24
Też jestem w trakcie czytania "Katedry w Barcelonie". Bardzo malownicze Czytam również książkę filozoficzną "Świat Zofii".
Możecie polecić coś jeszcze?

Jeszcze mam czas, aby coś tu wpisać.
Powrót do góry
Cruciarius
14 lis 2010 : 16:37

Zarejestrowany #564
Dołączył: 14 lis 2010 : 15:18
postów: 6
Ach książki :} Osobiście przeczytałem i uwielbiam cały cykl "Kronik wampirów" autorstwa Anne Rice; wszystkie dziesięć książek jest wprost idealnych, szkoda że Anne nagle stała się wojującą katoliczką, zdecydowanie miłośnicy jej twórczości na tym ucierpieli. Same "Kroniki wampirów" są zdecydowanie wiele poziomów ponad ostatnio popularnym chłamem dla mas i nastolatek czytających brawo czyli nieszczęsnym zmierzchem, no ale nic nie będę się nad tym rozpisywał.
Kolejnymi dla mnie ciekawymi pozycjami są książki sagi o wiedźminie Andrzeja Sapkowskiego, prawdziwa klasyka okraszona dobrym choć momentami iście prostackim humorem.
Dalej poleciłbym serdecznie wspomnianą już przez autora tematu "Katedrę w Barcelonie" Ildefonso Falconesa oraz trzy dość podobne książki "Cień wiatru", "Gra Anioła" i "Marina" autorstwa Carlos Ruiz Zafon.

[ Edytowany 14 lis 2010 : 17:20 ]

Panzer AG - Filth God
Powrót do góry
olgak
20 lis 2010 : 18:26

Zarejestrowany #560
Dołączył: 09 lis 2010 : 18:59
postów: 24
Cruciarius, dobrze wiedzieć. Chętnie przeczytam "Kroniki wampirów".

Jeszcze mam czas, aby coś tu wpisać.
Powrót do góry
urszula13
16 lut 2017 : 14:31
Zarejestrowany #2881
Dołączył: 17 sie 2015 : 17:06
postów: 29
Nie tylko czytam książki ale i przygotowuje do matury. Znalazłam bardzo ciekawe opracowania tu http://www.taniaksiazka.pl/wydawnictwo/nowa-era Są opracowanie, zeszyty zadań podręczniki. Warto korzystać z ich propozycji. A też jak szukacie nowości wydawniczych to w zakładach jest ich sporo i to po przyzwoitych cenach.
Powrót do góry
amenito
27 lip 2017 : 08:56
Zarejestrowany #3454
Dołączył: 27 lip 2017 : 06:43
postów: 5
Ostatnio bardzo spodobały mi się krótkie opowiadania Carvera. Naprawdę, bardzo polecam.
Powrót do góry
Marta80
04 gru 2020 : 18:26
Zarejestrowany #4799
Dołączył: 26 lis 2020 : 19:45
postów: 9
Jeśli już jesteśmy na czytaniu, to jakie podejście do nauki czytania jest najlepsze?
Powrót do góry
JoannaKolodziej
18 gru 2020 : 21:21
Zarejestrowany #4829
Dołączył: 11 gru 2020 : 15:11
postów: 7
To my jako rodzice w dużej mierze mamy wpływ na rozwój naszego dziecka. Trzeba mieć świadomość tego, że nauka czytania jednym przychodzi z łatwością, a innym nie. Często także nie ma odpowiedniego wsparcia ponieważ zrzucamy całą odpowiedzialność na system oświaty. Od możliwie najmłodszych lat dobrze jest pokazywać dziecku czytanie w jak najlepszym świetle. Jeśli sami będziemy interesować się książkami i będziemy mieć swoją bibliotekę ulubionych to dziecko bardzo szybko to zauważy. Zobaczymy w pewnym momencie zainteresowanie z jego strony i to będzie sygnał na rozpoczęcie zagłębiania się w świat czytania. Bardzo pomocne mogą okazać się książki do nauki czytania z serii "Czytam sobie" - https://czytamsobie.pl/ksiazki-do-nauki-czytania Na forach dyskusyjnych związanych z rozwojem dziecko są bardzo często wymieniane jako jedne z najnowocześniejszych pod względem zastosowanych metod nauki.


[ Edytowany 20 gru 2020 : 17:40 ]
Powrót do góry
Marlenaa
06 lip 2021 : 10:46
Zarejestrowany #5234
Dołączył: 31 mar 2021 : 13:32
postów: 8
Ja ostatnio odkryłam Daniela Silvę. Pisze genialne powieści szpiegowskie. Polecam! A zaczęłam nie od pierwszej książki, tylko od najnowszej pt. "Zakon". Tak że można czytać w dowolnej kolejności, choć są ze sobą powiązane.
Powrót do góry
 

Przejdź do:     Powrót do góry

Kanały informacyjne: RSS 0.92 Kanały informacyjne: RSS 2.0 Kanały informacyjne: RDF
Powered by e107 Forum System