Zaloguj się | Rejestracja

Forum

Osowa 24 - Portal Mieszkańców > Osowa > Gdańsk > Trójmiasto :: Forum :: Ogólne :: Sąsiedzi i ich sprawy
 
<< Poprzedni temat | Kolejny temat >>
Dziwne "wysepki - spowalniacze" na ul. Nowy Świat.
Moderatorzy: admin, karol24
Autor Odpowiedzi
Gregi
25 sie 2010 : 18:05

Zarejestrowany #387
Dołączył: 29 maj 2010 : 12:04
postów: 41
Witajcie, coś dziwnego buduje się na ul. Nowy Świat (na odcinku od Farmacolu do zjazdu do KruszBetu".
Może jakieś 2 "piramidy"?
Czy teraz miasto zlikwiduje znaki "Strefa Zamieszkania"?
Zaczęto tę inwestycję i teraz stoją tam tablice ostrzegawcze. Poza tym nic się nie dzieje.
Hmmm...... Jak długo to potrwa?

Faktem jest, że kiedy widzę pędzące tamtędy TIR-y (zjeżdżające do Polbruku czy też Amitechu bądź wyjeżdżającez tych firm) to aż włos się na głowie jeży.
Pozdrawiam.




Absurdalność daje się wyrazić tylko za pomocą humoru.
Alfred Hitchcock
Powrót do góry
Jacor
29 wrz 2010 : 21:39
Jacek

Zarejestrowany #365
Dołączył: 19 maj 2010 : 17:54
postów: 7
No teraz kolego juz wiesz jake cudeńka wymyslono. Ale to dla bezpieczeństwa zjeżdżasz na przeciwległy pas ruchu i omijasz to coś. Oczywiście nie chodzi o Twoje bezpieczeństwo.

może na piwko!
Powrót do góry
Gregi
29 wrz 2010 : 23:37

Zarejestrowany #387
Dołączył: 29 maj 2010 : 12:04
postów: 41
Paranoja i tyle. Jestem ciekawy ile ZDiZ wyasygnował na ten bubel drogowy pieniędzy??!!
Miałbym już tam "czołówkę" z jakimś kretynem, któremu te "wyspy: nie robią różnicy i leciał na tamtym odcinku jakieś 100 km/h....



Absurdalność daje się wyrazić tylko za pomocą humoru.
Alfred Hitchcock
Powrót do góry
Gregi
24 paź 2010 : 22:36

Zarejestrowany #387
Dołączył: 29 maj 2010 : 12:04
postów: 41
Pragnę zaznaczyć, że w rejonie tejże ulicy na tymże odcinku nie poprawiło się bezpieczeństwo w ruchu.
Kierowcy którzy w ... (z przekory nie napiszę gdzie) mają wszelkie zakazy nie potrafią ocenić odległości i zaczynają przed samą wysepką wyprzedzać, przez co powodują konieczność hamowania. przez pojazdy nadjeżdżające z drugiej strony. Już kilka razy zdarzyło mi się, że musiałem zatrzymać ostro swój samochód, aby jadący z naprzeciwka "kierowca" mógł bez czołowego uderzenia we mnie, ominąć tę wysepkę.
Do tego brak oświetlenia tego odcinka to już teraz katastrofa!!
Często poruszają się tam piesi w ciemnych ubraniach i nierzadko pod wpływem alkoholu... których pomimo ograniczenia prędkości nie jest trudno potracić.
Może ktoś z ZDiZ pomyślałby nad oświetleniem tego odcinka??!!
Wysepki w nocy nie są również widoczne..... ktoś kto o nich nie wie, dość szybko wyląduje na nich łamiąc znak i słupek. Czy nie można było wymalować odblaskową farbą zarówno krawężników tych "urządzeń" jak i słupków ostrzegawczych??!!
Naklejki na łupkach nie przynoszą pożądanego rezultatu. Są po prostu niewidoczne.





Absurdalność daje się wyrazić tylko za pomocą humoru.
Alfred Hitchcock
Powrót do góry
marcin_1
25 sty 2011 : 21:14
Zarejestrowany #617
Dołączył: 08 sty 2011 : 19:10
postów: 6
a czy ktoś wie co się dzieje z terenem po nieistniejącym już barze Ryś?


Powrót do góry
Nataszka
18 kwi 2011 : 18:39
Zarejestrowany #680
Dołączył: 18 kwi 2011 : 18:32
postów: 3
Mam wrażenie, że powstaje tu trzecia wysepka!!! Ja boję się już tędy jeździć. To tylko utrudnia ruch i prowokuje piratów do przyciskania aby zdążyć i nie zatrzymać się przed wysepką. Czy ktoś o tym myśli?
Powrót do góry
Gregi
07 wrz 2011 : 20:11

Zarejestrowany #387
Dołączył: 29 maj 2010 : 12:04
postów: 41
Na odcinku oznaczonym znakami droga wewnętrzna ul. Nowy Świat powstają słupy, prawdopodobnie oświetleniowe. Mam pytanie zatem, dlaczego oświetlenie nie zostanie "pociągnięte" np. do budynku niepublicznej szkoły Happy Kids Osowa?
De facto przecież cała ulica Nowy Świat to tonąca w ciemnościach "miejska" bądź co bądź ulica?
Na prawdę przydałoby się to oświetlenie na całej jej długości!
Strach tam wieczorami wyjść na spacer.



Absurdalność daje się wyrazić tylko za pomocą humoru.
Alfred Hitchcock
Powrót do góry
 

Przejdź do:     Powrót do góry

Kanały informacyjne: RSS 0.92 Kanały informacyjne: RSS 2.0 Kanały informacyjne: RDF
Powered by e107 Forum System