Zaloguj się | Rejestracja

Forum

Osowa 24 - Portal Mieszkańców > Osowa > Gdańsk > Trójmiasto :: Forum :: Przepisy kulinarne z sąsiedzkiej kuchni :: Zupy
 
<< Poprzedni temat | Kolejny temat >>
Zupa z dyni
Moderatorzy: admin, karol24
Autor Odpowiedzi
monika_w
07 sie 2013 : 14:08
Zarejestrowany #1257
Dołączył: 07 sie 2013 : 14:00
postów: 6
czas: 45 minut
liczba porcji: 4

składniki:
1 kg dyni
1 litr bulionu warzywnego (może być z kostki)
2 porcje śmietankowego sera topionego
szklanka jogurtu naturalnego
1 cebula
przyprawy (kminek, kurkuma, kolendra, chili)
sól, pieprz


przyrządzanie: Dynię oczyscić z nasion, obrać ze skóry, pokroić w centymetrową kostkę. Cebule pokroić w kostkę i wrzucić do rondla. Po chwili to samo zrobić z dynią i dusić do miękkości. Gdy nieco ostygnie zmiksować, a następnie zalać bulionem. Zagotować, dodać serek topiony i przyprawy. Już na talarzu dodać dwie łyżki jogurtu naturalnego, fantazyjnie go rozprowadzając, posypać świeżo zmielonym pieprzem.

uwagi: Dodatek korzennych przypraw sprawia, że zupa ma właściwości rozgrzewające - idealne na jesienne szarugi.
Powrót do góry
urszula13
17 paź 2015 : 13:23
Zarejestrowany #2881
Dołączył: 17 sie 2015 : 17:06
postów: 29
Ja w Krakowie w restauracji Mekong jadłam niby zwyczajny rosół z kurczakiem. Ale z makaronem sojowym. Nawet nie przypuszczałam, ze makaron tak może zmienić doznania smakowe. Pysznie było.

[ Edytowany 17 paź 2015 : 13:23 ]
Powrót do góry
Kaszanka
24 lut 2016 : 16:00

Zarejestrowany #3057
Dołączył: 22 lut 2016 : 15:18
postów: 6
No proszę, ja bardzo lubię soje. Często robię na obiad kotleciki, ale makaronu sojowego szczerze nigdy nie jadłam. Muszę poszukać w sklepie, albo przepisu jak to zrobić.

Kotly CO Janów Lubelski
Powrót do góry
 

Przejdź do:     Powrót do góry

Kanały informacyjne: RSS 0.92 Kanały informacyjne: RSS 2.0 Kanały informacyjne: RDF
Powered by e107 Forum System